Darmowa dostawa od 50,00 zł

Dodaj produkty podając kody

Dodaj plik CSV
Wpisz kody produktów, które chcesz zbiorczo dodać do koszyka (po przecinku, ze spacją lub od nowej linijki). Powtórzenie wielokrotnie kodu, doda ten towar tyle razy ile razy występuje.

Jak wybrać osłonkę na chustę i nosidełko, czyli jak nie zmarznąć na spacerze

Jak wybrać osłonkę na chustę i nosidełko, czyli jak nie zmarznąć na spacerze

Na zewnątrz ciemno, zimno i jedyne na co mam ochotę patrząc przez okno to ciepła herbata i kocyk :( Z pewnością macie podobnie, ale cóż – życie wzywa i nie można spędzić całej jesieni i zimy pod kołderką (a szkoda!). Jak już trzeba wyjść z domu to warto odpowiednio przygotować się także do noszenia Maluszków w nosidełkach i chustach. Jeśli ktoś z Was próbował wcisnąć dziecko w puchowym zimowym kombinezonie do nosidła to z pewnością na samą myśli o zrobieniu tego ponownie w głowie pojawiają się myśli – może lepiej zostaniemy w domu? Jeszcze się przeziębi? Te klocki są całkiem fajne, może zbudujemy wieżę? Warto zaznaczyć, że o uzyskaniu faktycznie dobrej i wygodnej pozycji dziecka w kombinezonie w nosidełku można zapomnieć.


Pytanie – czy może być łatwiej i przyjemniej?


Oczywiście :)


Rozwiązań jest trochę, a jednym z nich – najbardziej uniwersalnym jest osłonka na chustę i nosidełko. I teraz zaczyna się zabawa, bo mamy kilka możliwości i pytanie na co się zdecydować.

Na początek ogólnie o osłonkach, mają kilka cech:


1. Z perspektywy dziecka – jest ciepło i wygodnie. Więcej chyba nie trzeba :D
2. Z perspektywy rodzica – pasują niezależnie od sylwetki czy rozmiaru ubrań. Również rodzaj płaszcza czy kurki jest nieistotny – to zapewnia im dużą uniwersalność. Będą pasowały zarówno do tych jesiennych jak i zimowych, a kolory to oczywiście rzecz gusty, ale będą odpowiednie nawet dla tych mam, które w szafie mają z czego wybierać (nie mogę pojąć, że mam jeden płaszcz w szafie, a moja żona jakieś sześć – ale wszystkie są bardzo potrzebne :D)
3. Uniwersalność – osłonki pasują na nosidełka różnych producentów. Nie trzeba korzystać z osłonki tego samego producenta, którego nosidełko już mamy.
4. Są łatwe do założenia i zdejmowania, nie trzeba zdejmować kurtki czy płaszcza. Łatwo w związku z tym regulować temperaturę i dopasowywać do zmieniającej się pogody szczególnie wczesna jesienią, kiedy trudno przewidzieć, ile słońca, deszczu czy wiatru spotkamy na spacerze.
5. Osłonka może pełnić funkcję ochraniacza/ocieplacza na fotelik samochodowy (tzw. łupinę) I jest to rozwiązanie bezpieczne, ponieważ okrywa dziecko z zewnątrz nie ingerując w jego pozycje w foteliku. Jest także wygodne, ponieważ nie potrzebujemy zabierać dwóch osobnych produktów, o których trzeba pamiętać wychodząc z domu.

No dobra, przydałaby mi się osłonka. Ale co wybrać?


Warianty są trzy:
1. Osłonka polarowa
2. Osłonka softshell
3. Osłonka 2 w1 - softshell z dopinaną warstwą polarową, która może służyć też samodzielnie


No i czego potrzebuje?


Istotne jest przeznaczenie osłonki.


Wpływ na wybór ma pora roku i przeznaczenie
1. Jeśli natomiast poszukujesz opcji, która da dużo ciepła, to zdecydowanie warto postawić na osłonkę polarową.
2. Jeśli ważna jest dla Ciebie ochrona przed deszczem i wiatrem, ale wiesz, że w zimne dni raczej będziecie korzystać z innych rozwiązań lub wózka (albo w ramach protestu przed mrozem postanawiasz zostać w domu), to bardziej przyda się ta z softshell
3. Jeśli potrzebujesz mieć coś na zimę, co ochroni Was przed zimnem nawet w temperaturach ujemnych (do -12 stopni) to warto zainwestować w osłonkę 2w1. Jest to rozwiązanie nieco droższe, ale softshell wykorzystasz na spacery bardziej wietrzne czy deszczowe, nawet pod koniec lata lub na początku jesieni, a także wiosną. Polarowa część przyda się za to w dni suche, ale chłodniejsze.

Ile to kosztuje?

Osłonki polarowe to wydatek 175zł

http://tinyurl.com/mwfebp5y

Osłonki softshell to przedział cenowy: 214-240zł

http://tinyurl.com/mm2y92au

Osłonki 2w1 to najdroższa opcja: 369zł

http://tinyurl.com/mry3unm8

Tajemniczy świat osłonek okazuje się być dosyć… prosty :) W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zawsze możecie napisać do mnie mailowo: info@sling-mania.com lub przez FB.


Życzę Wam jak najwięcej ciepłych dni! Chociaż nie jest to w moim interesie to (w odróżnieniu od moich dzieci) po prostu nie lubię zimy :D

Pokaż więcej wpisów z Luty 2025
pixelpixel